Kadangi sienų puošyba įvairiomis dekoratyvinio dažymo ir tinkavimo technikomis yra neatsiejama jaukaus ir praktiško interjero dalis, verta apie tai pakalbėti plačiau. Šiame įraše aš trumpai aptarsiu kuo skiriasi sienų dekoravimas anksčiau ir dabar, bei kokie yra didžiausi sienų dekoravimo privalumai.

Sienų dekoras anksčiau ir dabar

Pirmiausia svarbu paminėti, jog anksčiau tokia sienų puošyba buvo prieinama tik siauram ratui žmonių ir buvo jų galios, išskirtinumo bei kilmės įrodymas. Tuo tarpu mūsų laikais tokią „prabangą“ sau leisti gali visi. Tiesa, tai nereiškia, jog sienų dekoras nebesuteikia namams jokio išskirtinumo. Čia nepaprastai svarbu apibrėžti ką mes vadiname sienų dekoravimu, nes tai ypač plati interjero apdailos sritis ir apima tiek dekoratyvinį tinkavimą, tiek įvairių reljefinių paviršių kūrimą, marmuro ar plytų imitacijas ir t.t. Kitaip tariant sienų dekoro išskirtinumas susijęs ne tik su tuo, kiek darbo reikia įdėti norint sukurti norimą rezultatą, o su tuo, kiek meno bus ant sienos. Nuglaistyti namo sieną ir nutapyti ant jos freską yra du skirtingi dalykai visomis prasmėmis, išskyrus vieną – tai bus sienų dekoras, bet tik tiek. Be to, žmonių išmanančių šią apdailos sritį per paskutinius dešimt ar penkiolika metų vis daugėjo, todėl galimybės tapo beveik begalinės. Galite rinktis meistrus, kurie išpildys bet kurias Jūsų užgaidas, nesvarbu ar renkatės sienų dažymą dekoratyviniais dažais ar tinkavimą dekoratyviniais tinkais, o galbūt Jūs domina meninis dekoras, meistrų galinčių ir mokančių tikrai yra.

Populiariausias sienų dekoravimo būdas

Jei klausiate apie labiausiai populiarų sienų dekoravimo būdą, tai jis neabejotinai yra sienų tinkavimas dekoratyviniais tinkais. Šio proceso metu yra siekiama išgauti unikalią tekstūrą ir spalvinį toną, kurio rezultatas atrodo subtiliau nei margi ir įvairiaspalviai tapetai bei daug išraiškingiau nei lygios dažytos sienos. Taigi, sienų dekoravimas tinku yra gana paprastas sprendimas, kuris taupo laiką ir nėra neįperkamas. Tarkime standartinės sienos, kurios plotas yra 10-15 kvadratinių metrų paruošimas ir dekoravimas kainuos mažiausiai € 250. Kitaip tariant vieno kvadratinio metro paprasčiausio sienos dekoravimo kaina su paruošimu, medžiagomis ir darbu prasideda nuo € 25, o darbas užtrunka apie dvi-tris dienas (išskirtiniais atvejais keturias).

Kodėl sienų dekoravimas?

Didžiausias dekoruotų sienų privalumas yra tas, jog norėdami jas ištepti, išpurvinti ar sugadinti turėsite įdėti pastangų. Pasirinkus sienų dekoravimą nučiupinėtas ir nešvarias sienas teks pamiršti. Be to, dekoruotos sienos yra atsparios vandeniui, taigi apliejus tokias sienas nereikės bijoti, kad jos pakeis savo pirminę išvaizdą, taps dėmėtos ir pan.
Nemažiau svarbus dekoruotų sienų privalumas yra dar ir tas, jog net mechaniškai pažeidus dekoruotos sienos paviršių, pataisyti ją bus kur kas lengviau nei dažytą ar tapetuotą sieną. Taip yra dėl to, kad dekoruotą sieną galima sutvarkyti tik pažeistoje jos vietoje, tuo tarpu dažytą arba tapetuotą sieną reikės sutvarkyti visą. Juk akivaizdžiai matomas naujas dažų sluoksnis arba tapetų lopas pažeistos sienos vietoje jaukumo nesuteikia. Taigi, klientai kurie renkasi sienų dekorą sutaupo savo laiką ir pinigus ateityje. Kita vertus, nereikia pamiršti ir to, kad labai reljefines ir tekstūruotas sienas prižiūrėti vis tik reikės, nes jos “renka” dulkes. Kuo dekoratyvinis tinkas bus grubesnis, tuo daugiau juo padengtos sienos turės nedidelių plyšelių ir juose neišvengiamai kaupsis nešvarumai. Dėl šios priežasties taip dekoruoti sienas nepatariama šalia durų ar virtuvėje. Čia reikėtų rinktis lygesnį tinką.